پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پویش مردمی بذرپاشی در۲۰۰ هکتار از مراتع شهرستان میامی آغاز شد
بازدید : 313 18 دی 1400 ساعت 8:13 شماره :92595
محمد علی رضایی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی
پویش مردمی بذرپاشی در۲۰۰ هکتار از مراتع شهرستان میامی آغاز شد

عملیات بذر پاشی و کپه کاری در مساحت ۲۰۰ هکتار از اراضی مرتعی در منطقه صدرآبادشمالی روستای استربند از توابع بخش مرکزی این شهرستان آغاز شد.

باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان - محمد علی رضایی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت: این پویش مردمی با حضور جوامع محلی و شورای اسلامی روستای استربند، همیاران طبیعت، اعضای شرکت تعاونی و کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی آغاز شد.

 امسال ۴۰۰ هکتار از مراتع شهرستان میامی بذرپاشی شد،و در این پویش از بذرگونه تاغ و «درمنه» که سازگار با شرایط منطقه است، استفاده شد.

 هدف از اجرای این طرح را افزایش تولید علوفه، نفوذ پذیری آب، حفاظت خاک، افزایش توان اکولوژیکی و پوشش گیاهی در جلوگیری و مهار حرکت ماسه‌های روان و تثبیت آن است و عملیات بذرپاشی در محدوده کنترل هرزآب‌های ایجاد شده به مساحت هزار هکتار در سطح مراتع این شهرستان درحال انجام است و این کار تا پایان اسفند سال جاری ادامه دارد.

اقدامات احیا و اصلاح مراتع گامی موثر در راستای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت بهره برداران و روستاییان، مهاجرت معکوس از شهر به روستا و ارتقای وضعیت پوشش گیاهی است.

کپه کاری یکی از روش‌های احیای مراتع است که در آن بذر گیاهان مرتعی مورد نظر در چاله‌ای با خاک پوشانده می‌شود.

مساحت اراضی ملی شهرستان میامی ۸۳۰ هزار هکتار است.

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :