پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پویش مردمی بذرکاری و بذر پاشی ۳۰۰ هکتار در شهرستان مهدیشهر
بازدید : 475 15 دی 1400 ساعت 7:52 شماره :92543
حیدر واحدی مطلق رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر
پویش مردمی بذرکاری و بذر پاشی ۳۰۰ هکتار در شهرستان مهدیشهر
 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهراز اجرای طرح " یک‌ درخت به یاد هر شهید" و احیای مراتع و توسعه گیاهان دارویی در 300 هکتار از اراضی و عرصه‌های منابع طبیعی در روستای ده‌صوفیان مهدیشهر خبر داد.

به گزارش مرآت، حیدر واحد مطلق رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر اظهار کرد: در ادامه پویش ملی ایران سر سبز و اجرای طرح "هر ایرانی یک‌درخت به یاد هر شهید" هزار نهال بذرکاری و بذر پاشی و نهال کاری در مراتع ده صوفیان با هدف احیای مراتع و توسعه گیاهان دارویی در سطح 300 هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی این منطقه انجام شد.

وی افزود: این پویش مردمی با شعار «هر ایرانی یک درخت » در روستای «ده صوفیان» بخش شهمیرزاد، با حضور و مشارکت مردم صورت گرفت.

واحد مطلق، هدف اصلی از برگزاری پویش بذرکاری را نهادینه کردن فرهنگ کاشت و تقویت پوشش گیاهی مراتع با رویکرد مردمی عنوان و بیان کرد: این طرح باعث افزایش سرانه فضای سبز منطقه، افزایش تراکم پوشش گیاهی و جلوگیری از فرسایش خاک در دامنه‌های شیب دار خواهد شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهرابراز امیدواری کرد اجرای این پویش مردمی زمینه ساز احیا و توسعه پوشش گیاهی، تولید علوفه بیشتر در مراتع این منطقه، حفاظت خاک، کنترل فرسایش و بهبود معیشت بهره برداران محلی شود.

حیدر مطلق افزود: این طرح با مشارکت مردم اهالی روستای ده صوفیان و جمعی از همیاران طبیعت و همکاران منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر، بسیج سازندگی و دیگر دستگاه های اجرایی با کاشت بذر «بادامک» انجام شد.

وی یادآوری کرد: پویش ایران سرسبز با شعار هر ایرانی یک درخت از ۸دی‌ماه سالجاری همزمان با سراسر کشور آغاز شده و تا هفته منابع طبیعی ادامه دارد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :