پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - یک میلیارد ریال برای نهال‌کاری جنگل ابر شاهرود هزینه شد
بازدید : 406 25 شهريور 1399 ساعت 7:34 شماره :76963
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود:
یک میلیارد ریال برای نهال‌کاری جنگل ابر شاهرود هزینه شد

 

رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود از اتمام طرح نهال‌کاری جنگل ابر خبر داد و گفت: یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای نهال‌کاری جنگل ابر هزینه شده است.

محمدرضا کشاورزیان ضمن بیان اینکه طرح نهال‌کاری جنگل ابر شاهرود به‌عنوان یکی از راهکارهای موجود برای افزایش پوشش گیاهی منطقه از سنوات قبل در دستور کار اداره منابع طبیعی این شهرستان قرار داشته است، ابراز داشت: بر اساس همین سیاست برنامه‌ریزی برای انجام نهال‌کاری در ۳۵ هکتار اراضی جنگلی روستای ابر شاهرود پیگیری و امروز این طرح به اتمام رسیده است.

وی بابیان اینکه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای نهال‌کاری جنگل ابر شاهرود هزینه شده است، افزود: محل اعتبارات این طرح از صندوق توسعه ملی بوده که خوشبختانه امروز شاهد اتمام این طرح هستیم.

رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه برای اجرای طرح نهال‌کاری از گونه‌های سازگار با اقلیم منطقه استفاده‌شده است، ابراز داشت: زرشک، آلو وحشی، گلابی وحشی و بلوط ازجمله درختان بومی هستند که استفاده از آن‌ها برای نهال‌کاری در دستور کار قرار داشت.

کشاورزیان بابیان اینکه مساحت جنگلی شاهرود ۱۱۰ هزار هکتار است، تصریح کرد: قطعاً حفاظت و حراست از این عرصه به‌تنهایی از عهده منابع طبیعی خارج است و این همراهی و همکاری جوامع بومی و محلی را نیز می‌طلبد که از این میراث طبیعی حفاظت کنند.

وی افزود: با توجه به خشک شدن علف‌ها به هر بهانه‌ای احتمال آتش‌سوزی وجود دارد لذا روستاهای حاشیه این مناطق پرخطر به اطفای حریق تجهیز و آموزش‌های لازم در این خصوص به آن‌ها داده شد تا بتوانند با حضور به‌موقع خود مانع از گسترده شدن حریق شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :