پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ضرورت تمدید پروانه چرای دام تا پایان امسال
بازدید : 398 23 شهريور 1399 ساعت 8:54 شماره :76861
سید ابوالفضل ولئیی رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان
ضرورت تمدید پروانه چرای دام تا پایان امسال
 

دامدارانی که تا پایان سال ۱۳۹۸، پروانه چرای دام دریافت کرده اند مکلف به تهیه طرح مرتعداری هستند و حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۰ باید منجر به طرح اجرایی شود، در غیر این صورت فاقد اعتبار است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، سید ابوالفضل ولئیی رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: به منظور تسریع در تحقق مدیریت پایدار و بهره برداری اصولی از مراتع کشور و در جهت پیشبرد اهداف سازمانی در حفظ، اصلاح، احیا، توسعه و بهره برداری از مراتع و براساس شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشورو پروانه‌های چرای دام صادره شده تا پایان سال ۱۳۹۸، حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۰ باید منجر به طرح اجرایی شود، در غیر این صورت فاقد اعتبار است.

او افزود: حفظ پوشش گیاهی مراتع و بهره برداری اصولی از آن باعث تجدید حیات طبیعی گیاهان مرتعی می‌شود که این امر در حفظ آب، خاک و توسعه اقتصادی و اجتماعی جوامع محلی نقش مهمی دارد.

سید ابوالفضل ولئیی تصریح کرد: در همین راستا دامدارانی که پروانه چرای دام دریافت کرده اند مطابق ماده ۲۰ اصلاحیه شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور، مکلف به تهیه طرح مرتعداری می‌باشند.

رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان بیان کرد: در صورت تهیه نکردن طرح مرتعداری توسط دامداران در فرجه تعیین شده پروانه‌ی چرای دام آن‌ها ابطال می‌شود.

او بیان داشت: این موضوع در خصوص پروانه چرا‌های دام صادره تا سال ۱۳۹۸ با دوسال فرصت تا سال ۱۴۰۰ مصداق دارد.

رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان اظهار داشت: دامداران دارای پروانه‌های چرای دام در بازه زمانی باقی مانده بایستی به ادارات منابع طبیعی شهرستان‌ها مراجعه و درخواست تهیه طرح مرتعداری کنند پس از گذشت فرصت باقیمانده عدم مراجعه منجر به ابطال پروانه چرا و بلا معارض شدن مرتع می‌شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :