پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پروژه احداث بندهای سنگ و ملات حوزه ابرسج میغان پایان یافت
بازدید : 354 23 شهريور 1399 ساعت 8:40 شماره :76858
محمدرضا کشاورزیان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود
پروژه احداث بندهای سنگ و ملات حوزه ابرسج میغان پایان یافت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود از پایان یافتن پروژه احداث بندهای سنگ و ملات حوزه ابرسج میغان خبر داد و گفت: حجم عملیات اجرایی در این حوزه حدود ۱۰ هزار مترمکعب است.

محمدرضا کشاورزیان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه پروژه احداث بندهای سنگ و ملات حوزه ابرسج میغان پایان یافت، ابراز داشت: هزینه صورت گرفته حدود ۲۲ هزار و ۲۳۹ میلیون ریال از محل صندوق توسعه ملی در سال گذشته تأمین‌شده است.

وی ضمن بیان اینکه حجم عملیات اجرایی در این حوزه حدود ۱۰ هزار مترمکعب است، افزود: مجموع این اقدامات درنهایت به کاهش و جلوگیری از خطر بروز سیلاب در منطقه منتهی می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود بابیان اینکه ۱۲ مورد بند سنگ و ملات در آبراهه‌های اصلی احداث‌شده است، ابراز داشت: با توجه به نقش و اهمیت اجرای طرح‌های آبخوان‌داری و آبخیزداری اجرای این پروژه‌ها در دستور کار منابع طبیعی شهرستان قرار دارد.

کشاورزیان در ادامه تصریح کرد: علاوه بر مهار سیلاب تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی و تقویت پوشش گیاهی مهم‌ترین اهداف اجرای طرح‌های آبخیزداری محسوب می‌شوند که اجرای آن در مناطق حساس و مهم شاهرود پیگیری می‌شود.

وی افزود: عملیات آبخیزداری میقان، سورخان، ابر، تاش و دهملا مهم‌ترین اقداماتی بود که در سطح شهرستان شاهرود به انجام رسید که این موارد در سیلاب‌های چند سال اخیر نقش خود را در مهار سیلاب به‌خوبی نشان داده است.

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :