پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سند تک‌برگی برای ۱۴۸ هزار هکتار اراضی جنوبی شهرستان شاهرود صادر شد
بازدید : 354 22 شهريور 1399 ساعت 7:41 شماره :76818
محمدرضا کشاورزیان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود
سند تک‌برگی برای ۱۴۸ هزار هکتار اراضی جنوبی شهرستان شاهرود صادر شد

محمدرضا کشاورزیان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود از صدور ۱۴۸ هزار هکتار اراضی شاهرود به سند تک‌برگی خبر داد و گفت: طرح کاداستر جلوگیری از پدیده زمین‌خواری را به دنبال دارد.

محمدرضا کشاورزیان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه طی سال جاری کاداستر ۱۴۸ هزار هکتار از اراضی حوزه جنوبی شاهرود انجام و برای آن سند مالکیت اراضی ملی به‌صورت سند تک‌برگی صادر شد، ابراز داشت: درواقع طرح کاداستر جلوگیری از پدیده زمین‌خواری و تثبیت پلاک‌های قانونی منابع طبیعی را به دنبال دارد.

وی ضمن بیان اینکه کاداستر یا حدنگاری، مجموعه اقداماتی که در راستای تثبیت مالکیت اراضی با همکاری دستگاه‌های متولی اراضی ملی و دولتی به‌وسیله اداره‌های ثبت‌اسناد و املاک محل وقوع املاک صورت می‌گیرد، افزود: تسریع در اجرای کاداستر اراضی ملی در منابع طبیعی شاهرود پیگیری می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود بابیان اینکه رفع تداخل ناشی از اجرای قوانین موازی از دیگر مزایای این طرح به شمار می‌رود، ابراز داشت: کار نقشه‌برداری کاداستر برای مابقی اراضی ملی شاهرود نیز در دست اقدام قرار دارد که درمجموع به میزبان سندهای تک‌برگی افزوده خواهد کرد.

کشاورزیان اضافه کرد: یکی از بهترین راهکارهایی که می‌تواند برای مبارزه با زمین‌خواری مؤثر باشد اجرای طرح حدنگاری است زیرا با در داشتن سند تک‌برگی سودجویی از اراضی ملی نیز کاهش می‌یابد.

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :