پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سه میلیون هکتار از اراضی ملی استان سمنان حدنگاری شد
بازدید : 562 10 آذر 1398 ساعت 8:34 شماره :66747
ذولفقار ربانیان رییس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سمنان
سه میلیون هکتار از اراضی ملی استان سمنان حدنگاری شد

ذولفقار ربانیان رییس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سمنان گفت: سه میلیون و ۷۲۴ هزار و ۱۷۸ هکتار از اراضی ملی استان حدنگاری شد و بیش از پنج میلیون و ۶۴۳ هکتار دیگر باید حدنگاری شود.

ذولفقار ربانیان ابراز داشت: اجرای عملیات حدنگاری و صدور اسناد تک برگی اراضی ملی موجب تثبیت و اعمال حاکمیت بر اراضی ملی و گردآوری آمار دقیق شده و سپس می توان بر اساس این آمار برای اراضی ملی در قالب آمایش سرزمین برنامه ریزی کرد.

وی اظهارداشت: برای تهیه سند تک برگی و اجرای طرح حدنگاری برای پنج میلیون و ۶۴۳ هزار و ۸۲۲ هکتار اراضی ملی باقیمانده در استان سمنان با درنظر گرفتن هزینه هر هکتار صد هزار ریال در حدود ۵۶۰ میلیارد ریال اعتبار لازم است.

وی بیان کرد: اکنون سند دفترچه‌ای  سه میلیون و ۳۳۷ هزار و ۳۴۰ هکتار از اراضی ملی استان سمنان در قالب ۳۷ پلاک به سند تک برگی تبدیل شده است.

رییس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان یادآور شد: برای ۳۶۸ هزار و ۸۳۸ هکتار از اراضی ملی استان در قالب ۲۲۷ پلاک سند تک برگی صادر شده است.

وی با بیان اینکه اراضی ملی باقیمانده در استان سمنان در قطعه‌های کوچک است، ادامه داد: وسعت کم اراضی موجب افزایش تعداد پلاک‌ها شده است.

رییس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: براساس قانون جامع حدنگاری تمامی اسناد که پیش از این به صورت دفترچه ای بود و تمامی اراضی جدید که در حال دریافت سند است، باید به صورت تک برگی و در قالب طرح حدنگاری تهیه شود.

   
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :