پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - عملیات کپه‌کاری در ۳۰۰ هکتار مراتع سمنان آغاز شد
بازدید : 458 7 آذر 1398 ساعت 7:50 شماره :66650
معصومه منظمی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان
عملیات کپه‌کاری در ۳۰۰ هکتار مراتع سمنان آغاز شد

رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان سمنان از آغاز عملیات کپه‌کاری در ۳۰۰ هکتار مراتع سمنان خبر داد و گفت: این اقدام در راستای سیاست‌های بهبود، اصلاح و توسعه پوشش گیاهی منطقه صورت گرفته است.

معصومه منظمی بابیان اینکه عملیات کپه کاری ۳۰۰ هکتار از مراتع سمنان در حوزه چاشتخوران آغازشده است، ابراز داشت: این اقدام در راستای سیاست‌های بهبود و اصلاح و توسعه پوشش گیاهی در مراتع ییلاقی شهرستان صورت گرفته است.

وی افزود: در این طرح تلاش شد تا از گونه‌های مقاوم و سازگار بومی نظیر باریجه، سالسولا، درمنه، سکاله، استیپا و غیره استفاده شود که علاوه بر بهبود وضعیت معیشتی دامداران و بهره‌برداران، موجب ذخیره مؤثرتر نزولات آسمانی و جلوگیری از فرسایش و تخریب عرصه‌های طبیعی خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی سمنان بابیان اینکه موقعیت حوزه‌های آبخیز چاشت‌خوران و شهرک صنعتی به‌گونه‌ای که تأثیر مستقیم بر منابع آبی شهر خواهد داشت، ابراز داشت: انجام این مهم نقش مؤثری در مهار سیلاب و کاهش خسارات بر اراضی پایین‌دست کشاورزی و صنعتی ایفا خواهد کرد.

منظمی بابیان اینکه کپه کاری، بذرکاری و کاشت بذر از پیشروی بیابان پیشگیری می‌کند، اضافه کرد: با توجه به نقش و اهمیت حفظ مراتع و پوشش گیاهی در جلوگیری از فرسایش خاک لذا این قبیل طرح‌ها به‌صورت جدی در منابع طبیعی پیگیری می‌شود.

   
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :