پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - صدور سند برای ۱۱ هزار هکتار اراضی ملی دامغان هدف‌گذاری شد
بازدید : 578 5 آذر 1398 ساعت 9:2 شماره :66562
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان گفت
صدور سند برای ۱۱ هزار هکتار اراضی ملی دامغان هدف‌گذاری شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان گفت: امسال کار سنددار شدن ۱۱ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان در دستور کار است.

علی اکبر عباسی راد افزود: تاکنون ۲ فقره سند برای ۳۰۱ هزار هکتار از اراضی ملی دامغان صادر شده و برای ۶ فقره به میزان ۵۷۸ هزار هکتار با همکاری اداره ثبت‌اسناد و املاک شهرستان در دست اقدام است.

وی ادامه داد: سنددار کردن اراضی ملی یکی از طرح‌های مهم منابع طبیعی و آبخیزداری است که برای جلوگیری از زمین‌خواری انجام می‌شود.

عباسی راد اظهار داشت: پیشگیری از سوءاستفاده زمین‌خواران، اعمال مدیریت دقیق و درست بر عرصه‌های منابع طبیعی و آمایش سرزمینی، از مهم‌ترین اهداف سنددار کردن اراضی ملی است.

وی اضافه کرد: تثبیت اراضی ملی، حدنگاری و ثبت ملی آن‌ها یکی از برنامه‌های دولت است که به‌صورت ملی و با همکاری منابع طبیعی و آبخیزداری و ثبت اسناد و املاک پیگیری می‌شود

عباسی راد تصریح کرد: منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان نیز این موضوع را به‌صورت ویژه دنبال می‌کند تا بتواند تا پایان سال جاری، براساس تعهدات خود عمل کند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان گفت: طرح حدنگاری اراضی ملی برای جلوگیری از تصرف‌های غیر قانونی نیز تاکنون در بیش از ۴۰ هزار هکتار از اراضی این شهرستان با اعتبار یک میلیارد و ۶۱۰ میلیون ریال از محل  صندوق توسعه ملی انجام شد.

شهرستان دامغان دارای یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۶۹۲ هکتار اراضی ملی است که تاکنون برای ۹۸ درصد از آن سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی ایران صادر شده است.

   
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :