پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کشف یک‌تن چوب تاغ در شهرستان شاهرود
بازدید : 564 4 آذر 1398 ساعت 11:25 شماره :66548
محمدرضا کشاورزیان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود
کشف یک‌تن چوب تاغ در شهرستان شاهرود
 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود با اشاره به قطع درخت تاغ توسط سودجویان در تاغ‌زارهای جنوب شهرستان، گفت: در این راستا یک تن چوب کشف، هشت نفر دستگیر و تحویل دستگاه قضا شدند.

محمدرضا کشاورزیان بابیان اینکه طی ۴۸ ساعت گذشته، مأموران منابع طبیعی شاهرود هنگام گشت‌زنی و سرکشی از عرصه‌های منابع طبیعی با موارد مشکوک از دست‌اندازی متخلفان و قاچاقچیان به این عرصه‌ها مواجه شدند، ابراز داشت: دو خودروی نیسان و یک دستگاه سواری در تاغ‌زارهای جنوب شهرستان با اره‌برقی مشغول قطع درخ ارزشمند تاغ بودند که به دام مأموران افتادند.

وی بابیان اینکه تاغ‌های قطع‌شده به اداره منابع طبیعی شاهرود انتقال یافته است، افزود: در این راستا هشت نفر از افراد سودجو بعد از مقاومت و یک ساعت تعقیب و گریز دستگیر و به پاسگاه انتظامی تحویل داده شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود بابیان اینکه تاغ‌های کشف‌شده یک‌تن هستند، ابراز داشت: ضرر و زیان و آسیب وارده به محیط‌زیست و منابع طبیعی قابل جبران نخواهد بود، تاغ نقش بسیار حیاتی و مهم در پیشروی عرصه‌های بیابانی ایفا می‌کند.

کشاورزیان بابیان اینکه مأموران منابع طبیعی علیرغم گستردگی پهنه، ولی منطقه را به صورت کامل رصد و با سودجویان برخورد می کنند، اضافه کرد: تاغ در تثبیت خاک، جلوگیری از بیابانی شدن منطقه و پیشگیری از نفوذ شن به داخل روستاها بسیار حائز اهمیت است لذا کشت آن سالانه در این نواحی صورت می‌گیرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :